|
12 czerwca w naszej szkole odbyła się ogólnopolska akcja promująca czytelnictwo „Jak nie czytam, jak czytam”. Punktualnie o godzinie 10.00 do wspólnego czytania przystąpiło 170 uczniów i nauczycieli.
Głównym celem przedsięwzięcia jest budowanie pozytywnego wizerunku książki oraz promowanie czytania dla przyjemności – w miłej atmosferze, bez przymusu i obowiązku.
Do akcji przyłączyli się również uczniowie najmłodszych klas. Ze względu na udział w konkursie swoje czytanie rozpoczęli nieco później, jednak także chętnie włączyli się w promowanie czytelnictwa.
Tego dnia uczniowie i nauczyciele wspólnie oddali się lekturze swoich ulubionych książek. Czytaliśmy na szkolnych korytarzach, w klasach oraz na świeżym powietrzu. Była to doskonała okazja do pokazania, że czytanie może być ciekawą formą spędzania czasu, rozwijania wyobraźni i zdobywania nowych inspiracji.
Dziękujemy wszystkim za udział w akcji oraz wspólnie spędzony czas z książką. Już dziś zapraszamy do udziału w kolejnej edycji za rok!
FOTORELACJA
|