Dzwonek na przerwę nie oznacza już tylko biegu po korytarzu. Od niedawna kroki większości uczniów skierowane są w stronę biblioteki. To tam powstał kącik gier i puzzli, który od pierwszego dnia przeżywa prawdziwe oblężenie. Dawniej kojarzona z absolutną ciszą przestrzeń, dziś tętni życiem, pozytywną energią i zdrową rywalizacją. Kącik powstał dzięki całej społeczności szkoły, ponieważ ogłoszenie o zbiorze gier i puzzli do biblioteki spotkało się z bardzo dużym, pozytywnym odzewem. Uczniowie, którzy przynieśli gry i puzzle otrzymali pochwałę do dziennika.
Powstały kącik ma na celu odciągnięcie dzieci i młodzieży od telefonów komórkowych. Nie od dziś wiadomo, że gry planszowe uczą matematyki, ortografii oraz rozwijają logiczne myślenie, przy czym pozwalają się też doskonale bawić. Uczniowie rozwijają się zarówno w sferze fizycznej, doskonaląc sprawność motoryki małej i dużej, jak i umysłowej ucząc się czytać, liczyć, zapamiętywać, kojarzyć fakty.
Planszówki zobowiązują do przestrzegania określonych reguł oraz dają możliwość przygotowania się do tego, na czym polega zdrowa rywalizacja. Rozwijają logiczne myślenie – wspierają analizę i syntezę, uczą jak odczytywać fakty, zmuszają do myślenia i poszukiwania najlepszych rozwiązań.
Sukces kącika gier pokazuje, jak bardzo uczniowie potrzebowali przestrzeni do bezpiecznego, wspólnego spędzania czasu. W planach jest rozbudowa kolekcji o kolejne tytuły, a w przyszłości turnieje międzyklasowe
FOTORELACJA