|
W związku z obchodami Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz Europejskim Dniem Walki z Dyskryminacją Osób z Niepełnosprawnością, który przypadał 5.05 dzień później postanowiliśmy zaprosić do naszej szkoły uczestników i instruktorów Warsztatów Terapii Zajęciowej z Rakoniewic. Nasi goście pokazali krótkie nagranie dotyczące ich codzienności, a następniePanie instruktorki Agata i Karolina opowiedziały na temat funkcjonowania warsztatów. Następnie zaprezentowali się podopieczni placówki. Każdy powiedział kilka słów o sobie i o swoich zainteresowaniach. Pan Mateusz odsłonił swoją muzyczną stronę. Uwielbia śpiewać, robi to na różnych festynach. W tym roku wydał swoją płytę. Podarował kilka z nich naszym uczniom. Jego marzeniem jest wystąpić ze Skolimem. Pani Magdalena opowiedziała czym zajmuje się na warsztatach i co robi w wolnej chwili w domu. Pan Arkadiusz opowiedział o swoim zainteresowaniu policją i wyjaśnił system oznaczeń stopni policyjnych. Podzielił się też swoim hobby, którym jest kolekcjonowanie smyczy. Ku naszemu zaskoczeniu jeden z naszych uczniów podarował gościowi swoją smycz. Pani Martyna odkryła przed nami swój talent artystyczny. Pokazała prace malarskie i obrazy wykonane haftem diamentowym. Ostatni nasz gość, Pan Filip dał się poznać jako fan wojska i militariów. Napisał własną książkę, w której opisuje przygody niemieckiego żołnierza. Sam też wykonał do tej książki ilustracje. Okazał się bardzo ciekawą osobą o różnorodnych zainteresowaniach, zaimponował nam bardzo dużym zasobem wiedzy na temat wojska i II wojny światowej.
To było ciekawe doświadczenie integrować się z tak wyjątkowymi ludźmi, którzy z niezwykłym zaangażowaniem opowiadali o swoich pasjach zarażając nas energią i ochotą do działania.
FOTORELACJA
|